Három felső tagozatos tanulóval a szép kiejtési verseny kistérségi fordulóján vettünk részt 2023. február 07-én az Újfehértói Erkel Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában.
A gyerekek a választott szövegüket és a kötelező szöveget is méltósággal, szép kiejtéssel és a magyar nyelvnek megfelelő hangsúllyal olvasták fel. Nemcsak a versenyzők előadásában gyönyörködhettünk, hanem a szövegek mély érzelmi tartalmában is, amelyek anyanyelvünk, vagy az ébredő természet sokszínűségéről, a történelmünk és az emberi érzelmek nagyszerűségéről szóltak.
Az 5-6. osztályos korcsoportban második helyezett lett Kristóf Kinga 5.a osztályos tanuló, és részt vett még a versenyen Nagy Máté a 6. osztályból, valamint Suga Mariann a 7. osztályból.

Papp Erzsébet magyar- történelem szakos pedagógus