Oltalmas Művészpalánták estje

Az Oltalom Zene- és Táncgálánkat az eseményhez méltó, színvonalas helyszínen, a Zajti Ferenc Művelődési Házban tartottuk az idén. Cserbán József igazgató úr és Dr. Hosszú József polgármester úr köszöntője után a zenetanárok zongora és hegedű játéka nyitotta meg az estet.

Az 1.a osztályos Mosolygó Angyalkák liturgikus énekei után zongoradarabokat hallhattunk Karnai Tekla (3.a), Hosszú Angelika Rebeka (4.o.), Balogh Nikoletta (5.a), Sárosi Dorottya (5.b), Sárosi Sára (5.b), előadásában. Trombitán Rák Bence (5.b), hegedűn Boros Marcell (6.o.), fuvolán Petrus Eszter (8.o.) kápráztatta el a közönséget. A már középiskolában tanuló, régi tanítványaink közül Szolnoki Kornélia hegedűn és Mitró Zita zongorán csillogtatta meg tehetségét.

A hét néptánccsoport népi gyermekjátékokat, csúfolódókat, moldvai és nyírségi táncokat, valamint pünkösdi mulatságokat varázsoltak elénk a színpadra. A Csicsergők (1.a), a Libuskák (1.b), a Pergő (2.a), a Kereplő (3.a), a Pipacsok (3.b), a Nefelejcs (5.a), a Csillagszemek (5.b) néptánccsoportjaink táncát Fehértói Anett és Nagy-Kasza Kristóf néptánc oktatók fergeteges szatmári csárdása zárta.

Köszönetet mondunk diákjaink kitartó és szorgalmas munkáját segítő művésztanároknak:
Bócz Istvánnak, Daróczi Sándornak, Daróczi Sándornénak, Fehértói Anettnek, Hotzi Péternek, Libertinyi_Kovács Irénnek,
Nagy-Kasza Kristófnak, Papp Juditnak és Sárosi Mariannának!

Hálásak vagyunk a Szülőknek, hogy nem csak anyagi támogatással, hanem nagy
odafigyeléssel kísérik gyermekeik fejlődését a művészi oktatásban is!

Köszönjük még Káposznyákné Papp Ibolya, Bassa-Simon Anikó, Bogárné Kristóf Mónika, Násztáné Orosz Erika,
Nagyné Bacsó Judit, Petrusné Gergely Éva, Patainé Kósza Krisztina, Balogh Antalné, Osikóczki Ágnes,
Szabóné Kemény Krisztina, Karnainé Suga Viktória, Tóth Jánosné pedagógusok segítő és támogató együttműködését a színvonalas produkciók megvalósításában.

Nekünk, pedagógusoknak Kodály Zoltán szavai mutatnak irányt hagyományteremtő utunkon:
„Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít
be!”
Balogh Antalné és Patainé Kósza Krisztina tanító nénik